استقبال اهالی فرهنگ و اندیشه از فراخوان مسجدجامعی

استقبال اهالی فرهنگ و اندیشه از فراخوان مسجدجامعی

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۸

استقبال اهالی فرهنگ، هنر، اندیشه، از فراخوان احمد مسجدجامعی مبنی برحضور در کتابفروشی‌ها همچنان ادامه دارد و تا کنون و هنرمندان،‌ نویسندگان و اندیشمندان بسیاری به این فراخوان پیوسته‌اند.
استقبال اهالی فرهنگ و اندیشه از فراخوان مسجدجامعی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) براساس فراخوان احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر مبنی بر حضور اهالی فرهنگ و کتاب در کتابفروشی‌ها، تعداد بسیاری از نویسندگان و مسئولان فرهنگی فردا قرار است به کتابفروشی ها متعددی از ناشران در سراسر شهر بروند.

در راستای این فراخوان، بهمن نامور مطلق، استاد دانشگاه و معاون صنایع‌دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از حضور خود از ساعت 12 تا 14 فردا در کتابفروشی «کتاب شهر»، در شهر سنندج خبر داد.

همچنین محمدحسن طالبیان، نویسنده و معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از حضور خود در ساعت 10 و 30 دقیقه صبح پنجشنبه در کتاب‌فروشی خانه فرهنگ و هنر گویا در خیابان کریم‌خان تهران خبر داد، این در حالی است که سیدعبدالحسین مختاباد، عضو شورای شهر تهران، اسرافیل شیرچی از استادان خوشنویسی، غلامحسین سالمی، حجت شکیبا و دکترفرزین رضاییان نیز در این کتابفروشی حاضر خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی یونسی، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی نیز با استقبال از این فراخوان از حضور خود در «فروشگاه مرکزی شهر کتاب»، پیش از ظهر فردا خبر داد.

هادی خانیکی، استاد ارتباطات نیز فردا در کتابفروشی‌های «توس» و «مولا» روبه‌روی دانشگاه تهران حاضر خواهد شد.

سید محمد بهشتی، سید احمد محیط طباطبایی، ابراهیم حقیقی، فرشته طائر پور، عبدالعلی رضایی، باران کوثری و سحر دولتشاهی نیز اعلام کردند فردا در «شهر کتاب فرشته» واقع در تجریش، خیابان شهید دربندی (مقصود بیک سابق) حضور خواهند یافت.

مصطفی ملکیان نیز فردا به «انتشارات خجسته» واقع در بازارچه کتاب می‌رود.

رضا داوری اردکانی، فیلسوف و رئیس فرهنگستان علوم نیز فردا ساعت 10 صبح در خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، خیابان وحید نظری، پلاک 48، «انتشارات سخن» حاضر خواهد شد.

همچنین سهیل محمودی و ساعد باقری ساعت 10 صبح به نشر ثالث، لیلی رشیدی، ساعت 16 به «شهر کتاب آرین» در خیابان میرداماد، علی موحد به «شهر کتاب باهنر» روبه‌روی کامرانیه، توفیق سبحانی به «نشر پارسه»، یوسف اباذری و دکتر ضیا موحد از ساعت 16 تا 20 به «کتاب‌فروشی نیلوفر» خیابان دانشگاه، فاطمه سالاروند به «شهر کتاب هفت‌حوض»، نجفقلی حبیبی به «انتشارات حکمت»، غلامرضا سحاب به «دنیای جغرافیای سحاب» و پوری‌سلطانی به «انتشارات اساطیر»، بهاره رهنما ساعت 14 و 30 دقیقه به «شهر کتاب نیاوران»، فاطمه راکعی و زهرا شجاعی به «انتشارات مروارید» خواهند رفت.

از سوی دیگر نشر چشمه نیز در پاسخ به فراخوان احمد مسجدجامعی، برنامه ویژه‌ای تحت عنوان جشن «پنجشنبه کتاب» تدارک دیده که بر اساس برنامه اعلام شده از ساعت 10 الی 13 چهره‌هایی چون احمدرضا احمدی، بهمن فرمان‌آرا، گلی امامی، احمد پوری، مصطفی مستور، حسین سناپور، گروس عبدالمالکیان و محسن آزرم در این کتابفروشی حاضر خواهد شد و از ساعت 17 تا 20 نیز محمود دولت آبادی، مهدی غبرایی، ناهید طباطبایی، حمیدرضا صدر، احمد طالبی‌نژاد، سارا سالار، سروش صحت، محمدحسین شهسواری، رسول یونان، پیمان خاکسار، مهدی یزدانی خرم، پوریا عالمی و سینا دادخواه در کتابفروشی نشر چشمه واقع در خیابان کریمخان یزد، نبش میزرای شیرازی حضور خواهند یافت.

مسجدجامعی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی، با انتشار فراخوانی از پدیدآورندگان و اصحاب فکر و فرهنگ خواست تا به مناسبت هفته کتاب، روز پنجشنبه 29 آبان درحرکتی نمادین در کتابفروشی‌های سراسر کشور حضور به هم رسانند.

او در این فراخوان آورده بود: «کتاب در سنت فرهنگی ما، ارزش و اعتبار زیادی دارد و کتاب‌خوانی در کلام بزرگان دینی و ملی ما همواره به‌ عنوان رفتاری پسندیده، توصیه‌شده است. در دنیای جدید نیز خواندن کتاب از نشانه‌های پیشرفت جوامع شناخته می‌شود. با این‌ همه کتاب‌خوانی در زندگی روزمره ما ایرانیان جایگاه چندان محکمی ندارد و در سنجش با بسیاری از کشورها پایین است و این برای اکنونمان مایه تأسف و برای آینده ایران عزیزمان نگران‌کننده است.»

نوشته‌های مرتبط:

ﺷﺮﻭﻉ ﻛﺎﺭﻫﺎ

ﺷﺮﻭﻉ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺧﺪﺍ ﺷﻮﺩ ﺷﺮﻭﻉ ﻫﺮ ﻛﺎﺭﯼ ﺍﺯ...

مشاوره چاپ کتاب- 09183775334 وش

  موسسه چاپ و نشر وش – انتشارات سخنوران -چاپ...

تألیف و نشرکتاب درحوزه دفاع مقدس از سایر حوزه ها پیشی گرفته است

تألیف و نشرکتاب درحوزه دفاع مقدس از سایر حوزه ها...